Tournament schedule

М16 Мажи - Плеј Оф

М16 Мажи - Плеј Оф fixtures, upcoming matches, results and table for North Macedonia Basketball from Basketball Federation of North Macedonia

Basketball Federation of North Macedonia

Teams: Работнички ад, Вардар ад, Водно Санс, Феникс 2010 ад, МЗТ Скопје Аеродром ад, КК Ангели ад, Кожув ад, МКК Куманово, Борец Баскет, ГКК Охрид ад, Гостивар 2, ИБА Скопје, МКК Вардар, Пелистер ад, Работнички 2018, Спортисимо баскет.

25.04.2026 00:00
Пелистер адВардар ад
М16 Мажи - Плеј ОфNorth MacedoniaBasketball
60-67
25.04.2026 00:00
ГКК Охрид адВодно Санс
М16 Мажи - Плеј ОфNorth MacedoniaBasketball
64-92
25.04.2026 00:00
Гостивар 2Феникс 2010 ад
М16 Мажи - Плеј ОфNorth MacedoniaBasketball
49-68
25.04.2026 00:00
МКК ВардарРаботнички ад
М16 Мажи - Плеј ОфNorth MacedoniaBasketball
67-102
25.04.2026 00:00
ИБА СкопјеМЗТ Скопје Аеродром ад
М16 Мажи - Плеј ОфNorth MacedoniaBasketball
78-69
25.04.2026 00:00
МКК КумановоРаботнички 2018
М16 Мажи - Плеј ОфNorth MacedoniaBasketball
76-74
25.04.2026 00:00
Борец БаскетКожув ад
М16 Мажи - Плеј ОфNorth MacedoniaBasketball
46-49
25.04.2026 00:00
Спортисимо баскетКК Ангели ад
М16 Мажи - Плеј ОфNorth MacedoniaBasketball
46-49
02.05.2026 00:00
Водно СансГКК Охрид ад
М16 Мажи - Плеј ОфNorth MacedoniaBasketball
67-39
02.05.2026 00:00
Феникс 2010 адГостивар 2
М16 Мажи - Плеј ОфNorth MacedoniaBasketball
77-61
02.05.2026 00:00
Работнички адМКК Вардар
М16 Мажи - Плеј ОфNorth MacedoniaBasketball
80-74
02.05.2026 00:00
МЗТ Скопје Аеродром адИБА Скопје
М16 Мажи - Плеј ОфNorth MacedoniaBasketball
83-68
02.05.2026 00:00
Работнички 2018МКК Куманово
М16 Мажи - Плеј ОфNorth MacedoniaBasketball
64-64
02.05.2026 00:00
Кожув адБорец Баскет
М16 Мажи - Плеј ОфNorth MacedoniaBasketball
76-56
02.05.2026 00:00
КК Ангели адСпортисимо баскет
М16 Мажи - Плеј ОфNorth MacedoniaBasketball
76-56
02.05.2026 00:00
Вардар адПелистер ад
М16 Мажи - Плеј ОфNorth MacedoniaBasketball
106-55
09.05.2026 00:00
Вардар адКК Ангели ад
М16 Мажи - Плеј ОфNorth MacedoniaBasketball
108-62
09.05.2026 00:00
Водно СансКожув ад
М16 Мажи - Плеј ОфNorth MacedoniaBasketball
86-74
09.05.2026 00:00
Феникс 2010 адМКК Куманово
М16 Мажи - Плеј ОфNorth MacedoniaBasketball
72-53
09.05.2026 00:00
Работнички адМЗТ Скопје Аеродром ад
М16 Мажи - Плеј ОфNorth MacedoniaBasketball
79-66
16.05.2026 00:00
КК Ангели адВардар ад
М16 Мажи - Плеј ОфNorth MacedoniaBasketball
82-99
16.05.2026 00:00
Кожув адВодно Санс
М16 Мажи - Плеј ОфNorth MacedoniaBasketball
62-93
16.05.2026 00:00
МКК КумановоФеникс 2010 ад
М16 Мажи - Плеј ОфNorth MacedoniaBasketball
66-72
16.05.2026 00:00
МЗТ Скопје Аеродром адРаботнички ад
М16 Мажи - Плеј ОфNorth MacedoniaBasketball
82-72
23.05.2026 00:00
Работнички адМЗТ Скопје Аеродром ад
М16 Мажи - Плеј ОфNorth MacedoniaBasketball
94-81
30.05.2026 00:00
Вардар адРаботнички ад
М16 Мажи - Плеј ОфNorth MacedoniaBasketball
85-67
30.05.2026 00:00
Водно СансФеникс 2010 ад
М16 Мажи - Плеј ОфNorth MacedoniaBasketball
92-71
31.05.2026 00:00
Вардар адВодно Санс
М16 Мажи - Плеј ОфNorth MacedoniaBasketball
90-86
31.05.2026 00:00
Работнички адФеникс 2010 ад
М16 Мажи - Плеј ОфNorth MacedoniaBasketball
69-82
Event DateTeam HomeTeam AwayLocationResultTournamentFederationCountrySportDetails
25.04.2026 00:00
Пелистер адВардар ад-60-67М16 Мажи - Плеј ОфBasketball Federation of North MacedoniaNorth MacedoniaBasketballDetails
25.04.2026 00:00
ГКК Охрид адВодно Санс-64-92М16 Мажи - Плеј ОфBasketball Federation of North MacedoniaNorth MacedoniaBasketballDetails
25.04.2026 00:00
Гостивар 2Феникс 2010 ад-49-68М16 Мажи - Плеј ОфBasketball Federation of North MacedoniaNorth MacedoniaBasketballDetails
25.04.2026 00:00
МКК ВардарРаботнички ад-67-102М16 Мажи - Плеј ОфBasketball Federation of North MacedoniaNorth MacedoniaBasketballDetails
25.04.2026 00:00
ИБА СкопјеМЗТ Скопје Аеродром ад-78-69М16 Мажи - Плеј ОфBasketball Federation of North MacedoniaNorth MacedoniaBasketballDetails
25.04.2026 00:00
МКК КумановоРаботнички 2018-76-74М16 Мажи - Плеј ОфBasketball Federation of North MacedoniaNorth MacedoniaBasketballDetails
25.04.2026 00:00
Борец БаскетКожув ад-46-49М16 Мажи - Плеј ОфBasketball Federation of North MacedoniaNorth MacedoniaBasketballDetails
25.04.2026 00:00
Спортисимо баскетКК Ангели ад-46-49М16 Мажи - Плеј ОфBasketball Federation of North MacedoniaNorth MacedoniaBasketballDetails
02.05.2026 00:00
Водно СансГКК Охрид ад-67-39М16 Мажи - Плеј ОфBasketball Federation of North MacedoniaNorth MacedoniaBasketballDetails
02.05.2026 00:00
Феникс 2010 адГостивар 2-77-61М16 Мажи - Плеј ОфBasketball Federation of North MacedoniaNorth MacedoniaBasketballDetails
02.05.2026 00:00
Работнички адМКК Вардар-80-74М16 Мажи - Плеј ОфBasketball Federation of North MacedoniaNorth MacedoniaBasketballDetails
02.05.2026 00:00
МЗТ Скопје Аеродром адИБА Скопје-83-68М16 Мажи - Плеј ОфBasketball Federation of North MacedoniaNorth MacedoniaBasketballDetails
02.05.2026 00:00
Работнички 2018МКК Куманово-64-64М16 Мажи - Плеј ОфBasketball Federation of North MacedoniaNorth MacedoniaBasketballDetails
02.05.2026 00:00
Кожув адБорец Баскет-76-56М16 Мажи - Плеј ОфBasketball Federation of North MacedoniaNorth MacedoniaBasketballDetails
02.05.2026 00:00
КК Ангели адСпортисимо баскет-76-56М16 Мажи - Плеј ОфBasketball Federation of North MacedoniaNorth MacedoniaBasketballDetails
02.05.2026 00:00
Вардар адПелистер ад-106-55М16 Мажи - Плеј ОфBasketball Federation of North MacedoniaNorth MacedoniaBasketballDetails
09.05.2026 00:00
Вардар адКК Ангели ад-108-62М16 Мажи - Плеј ОфBasketball Federation of North MacedoniaNorth MacedoniaBasketballDetails
09.05.2026 00:00
Водно СансКожув ад-86-74М16 Мажи - Плеј ОфBasketball Federation of North MacedoniaNorth MacedoniaBasketballDetails
09.05.2026 00:00
Феникс 2010 адМКК Куманово-72-53М16 Мажи - Плеј ОфBasketball Federation of North MacedoniaNorth MacedoniaBasketballDetails
09.05.2026 00:00
Работнички адМЗТ Скопје Аеродром ад-79-66М16 Мажи - Плеј ОфBasketball Federation of North MacedoniaNorth MacedoniaBasketballDetails
16.05.2026 00:00
КК Ангели адВардар ад-82-99М16 Мажи - Плеј ОфBasketball Federation of North MacedoniaNorth MacedoniaBasketballDetails
16.05.2026 00:00
Кожув адВодно Санс-62-93М16 Мажи - Плеј ОфBasketball Federation of North MacedoniaNorth MacedoniaBasketballDetails
16.05.2026 00:00
МКК КумановоФеникс 2010 ад-66-72М16 Мажи - Плеј ОфBasketball Federation of North MacedoniaNorth MacedoniaBasketballDetails
16.05.2026 00:00
МЗТ Скопје Аеродром адРаботнички ад-82-72М16 Мажи - Плеј ОфBasketball Federation of North MacedoniaNorth MacedoniaBasketballDetails
23.05.2026 00:00
Работнички адМЗТ Скопје Аеродром ад-94-81М16 Мажи - Плеј ОфBasketball Federation of North MacedoniaNorth MacedoniaBasketballDetails
30.05.2026 00:00
Вардар адРаботнички ад-85-67М16 Мажи - Плеј ОфBasketball Federation of North MacedoniaNorth MacedoniaBasketballDetails
30.05.2026 00:00
Водно СансФеникс 2010 ад-92-71М16 Мажи - Плеј ОфBasketball Federation of North MacedoniaNorth MacedoniaBasketballDetails
31.05.2026 00:00
Вардар адВодно Санс-90-86М16 Мажи - Плеј ОфBasketball Federation of North MacedoniaNorth MacedoniaBasketballDetails
31.05.2026 00:00
Работнички адФеникс 2010 ад-69-82М16 Мажи - Плеј ОфBasketball Federation of North MacedoniaNorth MacedoniaBasketballDetails